IMG_9910
Mgr. Aleš Dufek (40)

Advokát

Komunální politika: Náměstek primátora, Radní, Předseda hnutí Zlín 21

Narodil jsem se ve Zlíně, v místní části Lužkovice, v současné době už ale bydlím ve Zlíně. Po vystudování právnické fakulty v Brně se od poloviny devadesátých let živím výkonem advokacie a považuji se stále především za advokáta. V letech 2002 až 2009 jsem byl předsedou Matice svatohostýnské. V roce 2010 jsem se stal předsedou místní organizace STAN ve Zlíně a kandidoval jsem na druhém místě vítězné kandidátky TOP 09 + STAN v komunálních volbách v roce 2010. Následně jsem se stal náměstkem primátora města s kompetencemi ve správě majetku města. V roce 2013 jsem kvůli názorovým rozporům vystoupil z hnutí STAN a s kolegy jsme založili naše nové hnutí. Domnívám se, že každý občan by měl nějakým způsobem pomáhat naší společnosti. V mém případě si myslím, že to může být služba našemu městu.

Ing. Karel Ročák
Ing. Karel Ročák (32)

ICT manažer

Komunální politika: člen správní rady Městského divadla Zlín

Narodil jsem se ve Zlíně a strávil jsem zde většinu svého života. Pracuji jako ICT manažer ve společnosti HP Tronic. Jsem spoluzakladatelem hnutí Zlín 21 a jeho místopředsedou. Chci aktivně přispívat k vytváření dobrých podmínek pro život ve městě Zlíně.

Michal Cholek
Mgr. Michal Cholek

Pedagog - ředitel školy

Komunální politika: člen zlínského zastupitelstva v letech 2010-2014, předseda Komise pro výchovu a vzdělávání RMZ, člen Komise mládeže a tělovýchovy RMZ, nominovaný člen zastupitelstva pro místní části Štípa a Velíková.

Do komunální politiky jsem vstoupil se snahou podílet se na změně tváře města, na kterém mi záleží, slušnou a poctivou prací. K mým koníčkům patří kopaná, lyže, turistika, příroda, psi a koně a především rodina.

20140218_6199a
Mgr. Mojmír Jurák (42)

OSVČ

Komunální politika: člen Zastupitelstva města Zlína v letech 2010-2014, od ledna 2013 neuvolněný člen Rady města Zlína, předseda Finančního výboru ZMZ, člen dozorční rady městské společnosti Technické služby Zlín, pověřený zastupitel pro místní část Jaroslavice.

Vzděláním jsem lingvista (filozofická fakulta MU v Brně), povoláním učitel angličtiny, zaměstnáním majitel jazykové školy a účetní firmy, formou výdělečné činnosti živnostník (výuka jazyků, překládání, vedení účetnictví), postavením politik, přesvědčením katolický křesťan, povahou bytostný optimista, stavem otec velké rodiny (jedna žena a pět dětí) a ve volném čase vášnivý amatérský sportovec (hokej, fotbal, horolezectví).

Do politiky jsem vstoupil, protože jsem chtěl ovlivňovat dění ve svém městě a protože jsem věřil, že je možné zastávat veřejnou pozici, aniž by člověk zblbnul a zpronevěřil se svým zásadám.

Andrea Veitová
MUDr. Andrea Veitová (31)

Zubní lékař

Komunální politika: členka zlínského zastupitelstva v letech 2010-2014, předsedkyně komise pro mezinárodní vztahy a cestovní ruch, člen dozorčí rady nemovitosti Zlín, člen majetkové komise, člen mezinárodního fondu, zastupitel docházející do komise místní části Louky.

Ráda cestuji, chodím do přírody a volný čas nejčastěji trávím se svým pejskem. Do komunální politiky jsem vstupovala se záměrem se aktivně podílet na vývoji Zlína a spokojeného života v něm.

Vojtěch Jelínek
Vojtěch Jelínek (50)

Živnostník

Komunální politika: v letech 2010 - 2013 neuvolněný člen rady města Zlína, v letech 2010 - 2014 zastupitel města Zlína, člen komise místní části Jaroslavice, člen komise výstavby.

Podnikám jako OSVČ v oboru stavebnictví a poradenství od roku 1990. Mám zkušenost s řízením společností. Mezi mé koníčky patří především lyžování a motocykl. Vstupem do politiky se snažím být aktivní a pozitivně ovlivňovat dění ve městě.

Jan Krejčí
Jan Krejčí (34)

Prokurista

Komunální politika: Zastupitel města Zlína, Jednatel STEZA s r.o., Člen kontrolního výboru, Nominovaný člen zastupitelstva pro místní část Mladcovou, Člen sportovního výboru a sportovní komise, Člen pracovní skupiny cyklistická doprava

Mými koníčky jsou studium (prohloubení vzdělání, cizí jazyky) a cyklistika (extraligový hráč kolové TJ Sokola Zlín-Prštné, místopředseda Krajského svazu cyklistiky). Do komunální politiky jsem vstoupil s tím, že chci tímto prostřednictvím hájit většinové zájmy zlínských občanů.

Mgr. Michal Pernička
Mgr. Michal Pernička (36)

Klinický psycholog

Komunální politika: člen majetkové komise města Zlína

Pracuji jako psycholog v Psychocentru Zlín, denně se setkávám s lidmi, kteří se potýkají s nějakými životními obtížemi. Stále více si uvědomuji, že je potřeba starat se nejen o vlastní nitro, ale podle možností se také snažit pozitivně ovlivnit životní prostor, ve kterém se pohybujeme, ať už ten nejbližší rodinný, nebo širší komunitní. S kolegy z hnutí Zlín21 bych chtěl přispět ke zdravým změnám v našem městě.

Pavel Fišer
Ing. Pavel Fišer (40)

Ředitel technologické společnosti

Komunální politika: člen komise pro posílení místní samosprávy, člen Představenstva městské společnosti Teplo Zlín a.s..

Pocházím ze Zlína, kde jsem vystudoval Gymnázium Zlín na Lesní čtvrti a Vyšší odbornou školu ekonomickou. Jsem absolventem Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě. V mé profesní kariéře působím na různých manažerských pozicích v technicky orientovaných společnostech. Mezi mé záliby patří motorismus, rekreační sport, běhání. Žiji v místní části Kostelec.

Tomáš Pekař
Mgr. Tomáš Pekař (38)

Ředitel pro inovace a ekonomiku výrobní firmy

Komunální politika: Člen představenstva VAK a.s., Člen komise místní části Štípa

Po gymnáziu Zlín jsem vystudoval pedagogickou fakultu v Brně, matematiku a chemii pro ZŠ. Nyní dělím svůj čas především mezi mou rodinu, mám dvě krásné děti, a firmu, ve které pracuji. Mám rád nové výzvy a projekty. Věřím, že spojením kreativity, systematického přístupu a optimismu je možné dosáhnout velkých výsledků - doma, v práci i v komunální politice.

Martin Vančura
Martin Vančura (36)

Finanční ředitel

Jsem zastánce hesla „Člověk sám si určuje vlastní osud“, snažím se být aktivní tam, kde vidím že to má smysl. I proto se angažuji v hnutí Zlín 21. Chci se podílet na rozvoji města a přispět k vytvoření příjemného a podnětného prostředí nejen pro nás a naše rodiče či prarodiče, ale zejména pro naše děti. Mám to štěstí, že práce je pro mě i koníčkem, baví mě práce s čísly, analýzy, ale základ všeho je zdravý selský rozum. Mezi mé záliby patří především sport všeho druhu (zejména cyklistika) a cestování - ať už na Nový Zéland či do Provodova. Největším koníčkem je však rodina a tříletá dcerka Klárka.

20140218_6185a
František Fusek (64)

OSVČ, důchodce

Politika: člen představenstva VAK Zlín a.s.

Po ukončení základní vojenské služby v roce 1971 jsem nastoupil v tehdejší VUGPT jako technolog. V roce 1979 jsem přešel do montážní firmy CHEMONT Brno. Zde jsem pracoval do roku 1990, kdy jsem se začal věnovat soukromému podnikání. Mám dva dospělé syny a tři vnoučata. K mým koníčkům patří hudba, divadlo, kolo a lyže. Mým životním krédem je: chovej se tak, aby jsi bez výčitek svědomí mohl poslouchat Čajkovského, Dvořáka  a další své oblíbence.
Marek Pavlík
Marek Pavlík (29)

Majitel internetového obchodu

Elektrotechnik/Majitel internetového obchodu se zaměřením na prodej nářadí do strojírenství, návrhy a realizace průmyslových indukčních ohřevů. Do komunální politiky mne vede především rozčarování nad osobními zájmy některých „ politických dinosaurů “.   Má snaha je pomoci rozvoji  svého rodného města Zlína slušně a poctivě, jak jen to bude možné. Též mne lákají nové zkušenosti a znalosti.   Mezi zájmy patří především rodina, přátelé. Z koníčků především moje práce, motocykly, automobilismus , lyže, rekreační turistika, vaření.